Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis

Americké posily se vyplatily

Dva vítězné turnaje v jeden den

Baseball: V konkurenci velkoklubů jsme vynikli. Hodnocení trenéra: výborně.

V neděli 25. června se přípravka SK HIT Opava vydala na turnaj do Ostravy. Turnaj byl v kategorii BeeBall (U7), kdy na první metě hraje dospělá osoba, chytající příhozy hráčů. Turnaj nám výborně vyšel a postupně jsme si kromě herních zkušeností připsali pár cenných skalpů oddílů, jejichž zázemí i materiálové podmínky jsou pro nás zatím nedosažitelné. Větší kluby v ČR se práci s mládeží intenzivně věnují a naše nově vznikající družstvo hraje proti ostříleným hráčům i v těchto nejmladších kategoriích.

Vstup do turnaje se nám příliš nepovedl, podlehli jsme Olomouci 3:8. Pokračovali jsme však vítězstvím nad Frýdkem-Místkem v tiebreaku 4:3 a pak jsme porazili Ostravu 10:6. Turnaj jsme tak vyhráli a po krátké pauze pokračovali s dohrávkou propršeného turnaje z počátku měsíce. Do tohoto turnaje jsme vstupovali s vítězným zápasem z propršeného kola proti Olomouci, který nám byl velmi k užitku. Bohužel jsme hned v prvním zápase remizovali s Ostravou 8:8, pak naštěstí obrátili zápas s Frýdkem-Místkem v dohrávce a zvítězili jsme 6:5. Naše bilance po třech turnajích je tak dvě vítězství a jedno druhé místo. Sdílíme společně s Olomoucí první místo v dlouhodobé tabulce a o celkovém vítězi se bude rozhodovat 9. září na turnaji v Opavě. Náš tým byl posílen o Alexandra Němce z USA, který zejména výkony na pálce své vrstevníky výrazně převyšoval. Je vidět, že stejně staré děti z USA jsou na tom v oblasti pálkových sportů velmi dobře. Ač to někdy na hřišti vázlo díky jazykové bariéře, tak to bylo jak pro naše hráče, tak pro soupeře zajímavým zpestřením. Doufám, že jak Alexandr tak jeho sestra Joan se do naší hry zapojí i v příštím roce, a že zužitkují možnosti, které jim život v USA v oblasti baseballu a softbalu nabízí.

Myslím si, že jsme mohli vyhrát všechny zápasy, ale chtěli jsme nechat zahrát i naše nejmladší, Rudolfa (4) a Vojtu (5), kteří to proti 7letým a 8letým dětem měli opravdu těžké. Během turnaje došlo k paradoxní situaci, kdy byl náš trenér Zdeněk Mateřanka udeřen právě Vojtou do hlavy pálkou. Po hromadném přerušení a kolektivní duševní podpoře však jak Vojta tak i Zdeněk pokračovali v turnaji. Malé děti toho měly po celém dni dost, už nebyly schopny udržet pozornost a turnaj jsme dohráli tak, že Zdeněk a Rudolf Mateřankovi hráli společně na první metě. Rudolf, unaven jak štěně, držen v náručí (aby neplakal) a otec chytal příhozy ostatních dětí. Stejně jsme vyhráli.

Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky, házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte, to vše v kontextu různých možnosti hry v obraně i útoku. Díky různorodosti nároků na jednotlivé herní pozice se uplatní všechny somatotypy. Siloví hráči odpalující dlouhé odpaly i štírci, kteří vynikají rychlostí. Tyto v Česku menší sporty umožňují rychlý výkonnostní růst a možnost se zapojit do národních reprezentací či zisk stipendií na univerzitách v USA. Jedna se o velmi přátelské, nekomerční a nekorupční prostředí. Pro zájemce o baseball (olympijský sport muži) a softbal (olympijský sport ženy) sdělujeme, že informace o spolku SK HIT Opava jsou k dispozici na www.hitopava.cz. Tréninky jsou v pondělí a ve středu ve sportovním areálu Hliník na Staré silnici v Opavě od 17:00 do 19:00. Během prázdnin pak v pátky od 16:00-18:00 tamtéž. Přijďte si vyzkoušet sport pro všechny děti, které mají chuť se bavit pohybem. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku.

Opavu reprezentovali tito hráči: Jež Přemysl; Jež Prokop; Kožiál Ondřej; Mateřanka Rudolf; Rádek Tadeáš; Večerek Daniel, Alexandr Němec a Vojtěch Rinka pod vedením trenérského kvarteta ve složení: Vít Kaplan, Zdeněk Mateřanka, Radek Večerek a Vojtěch Lacina.