baseballový a softballový oddíl


Rozpis tréninků

 

U7 a U8 kategorie - Tball

Pondělí a středa 16:00-17:15


U9 a U10 kategorie - Coachpitch

Pondělí a středa 16:30-18:15


U11 a starší - baseball/softball

Pondělí a středa 17:30-19:15


Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

U7 Olomouc

Baseball: V konkurenci velkoklubů jsme obstáli - hodnocení trenéra: chvalitebné.

V sobotu 20/5 se přípravka SK HIT Opava vydala na turnaj do Olomouce na první turnaj soutěže do sedmi let regionu Východ. Turnaj nám výborně vyšel a postupně jsme si kromě herních zkušeností připsali pár cenných skalpů oddílů, jejichž zázemí i materiálové podmínky jsou pro nás zatím nedosažitelné. Vetší kluby v České republice se prací s mládeží intenzivně věnují a naše nově vznikající družstvo hraje proti ostříleným hráčům i v těchto nejmladších kategoriích.

Vstup do turnaje byla parádní. Hned první odpal soupeře jsme zpracovali a brzy směnu ukončili po třech rychlých autech. V útoku jsme nastoupili a nasázeli soupeři hned 4 body. Zápas jsme si pak už pohlídali a skončil v náš prospěch – Opava - Frýdek-Místek 6:3. Po obědové pauze nás čekal obávaný soupeř z Ostravy, asi nejprogresívnějšího oddílu naší oblasti. Zápas byl velmi napínavý, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, a nakonec jsme zvítězili 6:5. Ondrej Kozial předvedl několik velmi povedených zákroků v poli. V posledním zápase dne jsme nastoupili proti favoritu turnaje Skokanům Olomouc. Soupeř byl nad naše síly a zaslouženě zvítězil 1:6. Za nás se krásným odpalem prosadil Daniel Vecerek. Ostatní děti se nebyly schopny soupeře prostřelit a výsledek odpovídá projevu na hřišti. Nutno podotknout, že nás v tomto zápase nepodržel náš první metař (hraje se s dospělým na první metě) a zapříčinil tak dva z bodů soupeře. Prostě mi to dvakrát vypadlo k velkému pobavení publika, soupeřů i rodičů našich dětí. Druhý trenér měl bolesti zubu a ač jsem byl zralý na střídaní, tak nebylo za koho.

Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky, házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte, to vše v kontextu různých možností hry v obraně i útoku. Díky různorodosti nároků na jednotlivé herní pozice se uplatní všechny somatotypy. Siloví hráči, odpalující dlouhé odpaly i štírci, kteří vynikají rychlostí. Tyto v Česku menší sporty umožňují rychlý výkonnostní růst a možnost se zapojit do národních reprezentací, či zisk stipendií na univerzitách v USA. Jedná se o velmi přátelské, nekomerční a nekorupční prostředí. Pro zájemce o baseball (olympijský sport muži) a softbal (olympijský sport ženy) sdělujeme, ze informace o spolku SK HIT Opava jsou k dispozici na www.hitopava.cz. Tréninky jsou v pondělí a ve středu ve sportovním areálu Hliník na Staré silnici v Opavě od 17:00 do 19:00. Přijďte si vyzkoušet sport pro všechny děti, které mají chuť se bavit pohybem. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku.

Opavu reprezentovali tito hráči: Jež Přemysl, Jež Prokop, Kožiál Ondřej, Mateřanka Rudolf, Rádek Tadeáš, Stach Bořek, Večerek Daniel pod vedenim trenérského tria ve složení: Vít Kaplan, Zdeněk Mateřanka, Radek Večerek.

Kompletní fotogalerii naleznete >zde<