baseballový a softballový oddíl


Rozpis tréninků

 

U7 a U8 kategorie - Tball

Pondělí a středa 16:00-17:15


U9 a U10 kategorie - Coachpitch

Pondělí a středa 16:30-18:15


U11 a starší - baseball/softball

Pondělí a středa 17:30-19:15


Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Baseball - First cup U8 Ostrava

V sobotu 27. května se v Ostravě konal první ročník celorepublikového turnaje kategorie do 8 let. Tento turnaj byl kvalifikační na celorepublikové finále (pořádané v Brně jako největší otevřený evropský turnaj pro tuto kategorii).

Turnaj se nám velmi povedl. V základní části jsme si poradili s Olomoucí, těsně prohráli s Frýdkem-Místkem a porazili Ostravu. Po dovednostních soutěžích, tzv. Masters, kde děti soupeřily v délce hodu, odpalu a v rychlosti běhu (a po povedeném obědě - kuřecí řízek, hranolky a kečup - ubohé dresy) jsme tak měli možnost po dlouhé době hrát finále turnaje. Nastoupili jsme proti vítězi základní části turnaje, Frýdku-Místku. Dlouho jsme se přetahovali a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Ještě před dohrávkou poslední směny byl stav vyrovnaný 8:8. Našemu soupeři však dobře vyšlo pálkařské pořadí a po dvou ranách na plot zaslouženě zvítězil 8:9. Neobešlo se to bez slziček, ale dostali jsme stříbrné medaile, což na dětských tvářích vyloudilo první úsměvy a nakonec jsme velmi spokojeni odjížděli domů.

Během celého turnaje se herně hezky projevovala dvojčata Hűbschova, měla několik velmi tvrdých odpalů. Na první metě zářila Jindřiška Mateřanková a hezkou rozehru předvedla i její sestra Anička. K vidění bylo několik dvojautů a dokonce i jeden trojaut. Ve výkonnostním měření, tzv. Masters, zářil Dan Večerek, který skončil na třetím místě v hodu. Danovi se turnaj obecně povedl, získal rovněž třetí místo v kategorii nejlepší pálkař. Tomáš Hübsch rovněž zazářil v rychlosti běhu, bohužel díky nešlápnuté první metě obdržel penalizaci 5 sekund a místo výhry skončil na konci startovního pole.

Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky, házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte, to vše v kontextu různých možnosti hry v obraně i útoku. Díky různorodosti nároků na jednotlivé herní pozice se uplatní všechny somatotypy. Siloví hráči odpalující dlouhé odpaly i štírci, kteří vynikají rychlostí. Tyto v Česku menší sporty umožňují rychlý výkonnostní růst a možnost se zapojit do národních reprezentací či zisk stipendií na univerzitách v USA. Jedna se o velmi přátelské, nekomerční a nekorupční prostředí. Pro zájemce o baseball (olympijský sport muži) a softbal (olympijský sport ženy) sdělujeme, ze informace o spolku SK HIT Opava jsou k dispozici na www.hitopava.cz. Tréninky jsou v pondělí a ve středu ve sportovním areálu Hlinik na Staré silnici v Opavě od 17:00 do 19:00. Přijďte si vyzkoušet sport pro všechny děti, které mají chuť se bavit pohybem. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku.

Opavu reprezentovali tito hráči: Přemysl Jež; Prokop Jež; Ondřej Kožiál; Tomáš Hűbsch; Marek Hűbsch; Jindřiška Mateřanková; Anna Mateřanková; Vojta Pasrbek; Daniel Večerek pod vedením trenérského kvarteta ve složení: Vít Kaplan, Zdeněk Mateřanka, Radek Večerek a Vojtěch Lacina

Kompletní fotogalerii naleznete >zde<