baseballový a softballový oddíl


Rozpis tréninků

 

U7 a U8 kategorie - Tball

Pondělí a středa 16:00-17:15


U9 a U10 kategorie - Coachpitch

Pondělí a středa 16:30-18:15


U11 a starší - baseball/softball

Pondělí a středa 17:30-19:15


Mapka sportoviště


Videa z tréninku

Tréninky v tělocvičně

- rozběhání, protažení, posilování s vlastním tělem, rozházení či rozpálení, baseballové a softballové drilly, hra

40 % obecný rozvoj
30 % drilly
30 % hra


Rozpis turnajů

Prohlédněte si rozpis turnajů kategorií U7, U8, U9 a U10   ... rozpis


MŠMT

Sportovní činnost mládeže je spolufinancována z rozpočtu MŠMT.

http://www.msmt.cz

Jedno velké vítězství

Jedno velké vítezství na Stříbrném supercupu.

Baseballisté Opavy se během víkendu 13.-14. května zúčastnili turnaje v kategorii do 10 let. Turnaj byl součástí celorepublikové akce, zaměřené na propagaci baseballu a odehrával se paralelně na pěti různých stadionech po celé ČR. Pro region Východ, pokrývající regiony Severomoravského, Zlínského a Olomouckého kraje, se turnaj odehrával v nádherném areálu ve Frýdku-Místku. Turnaj byl dvoudenní, kdy se v sobotu a část neděle hrálo o umístěni a pak následovalo play-off. Po sobotním turnaji proběhly tzv. Hry Masters, kdy zástupci jednotlivých týmů soutěžili v dovednostních soutěžích – v délce odpalu, hodu, rychlosti běhu a souhře. Pravidla umožňovala start jednomu hráči jen v jedné disciplíně, a tak se poctivě všichni vystřídali.

fotogalerie ze Stříbrného supercupu

Tato věková kategorie se hraje formou coachpitch, kdy pálkaři nadhazuje jeho vlastní trenér a hrají společně chlapci i dívky. V sobotu počasí nebylo nakloněno a za drobného deště měli jak hráči, tak trenéři problémy s vlhkými míči a docházelo k mnoha chybám a nepřesnostem. Opava se v sobotu vezla na dešťové vlně a postupně prohrála s Frýdkem-Místkem 2:15, se Šumperkem 0:11 a na závěr dne s Ostravou 1:20. Hráli jsme tuto věkovou kategorii poprvé, normálně se účastníme jen soutěží do devíti let a turnaj jsme si jeli vyzkoušet a posbírat zkušenosti na příští rok, kdy už tuto kategorii budeme hrát. Ač jsme to s hráči probírali, tak bylo v kabině znát poměrně velké rozčarování. Těšili jsme se, že si spravíme chuť na výkonnostních soutěžích, kde jsme do každé kategorie mohli vyslat 3 své zástupce.

Výborného výsledku jsme se dočkali v hodu, kdy teprve osmiletý Daniel Večerek získal 7 místo výkonem 28,4 m, dále v odpalu, kdy Alexandr Hanáček obsadil 6. místo výkonem 27,8 m a dále v běhu díky devítileté Anně Mateřankové, která výkonem 14,5 s obsadila 7. místo. O souhře se raději nebudu rozepisovat, tato disciplína byla pro nás velmi náročná a jsme rádi, že jsme ji vůbec dokončili.

V neděli ovšem vysvitlo slunce, tým posílen o Vojtěcha Pasrbka a Bartoloměje Valtra se do soupeřů pustil opravdu s chutí. I našim nadhazovačům to šlo o poznání lépe a s favorizovanou Olomoucí jsme uhráli sympaticky výsledek a důstojnou prohru 5:7. Tým, nabuzen dobrým výkonem (opravdu bylo k vidění hodně hezkých odpalů a zákroků) se nemohl dočkat utkání o celkové umístěni v turnaji proti Šumperku. Měli jsme Šumperku co vracet, sobotní prohra byla opravdu hořká a zároveň jsme už chtěli přestat být v roli otloukánka, který jen sbírá zkušenosti.

fotogalerie ze Stříbrného supercupu

Na soupeře jsme hned v úvodu silně zatlačili, nicméně Šumperk odpověděl precizní obranou a směna pro nás skončila bez bodu. Naopak soupeř, povzbuzený výbornou obranou, se do nás v dohrávce pustil a nadělil nám maximálně možný počet bodů na směnu – pět. Děti byly jako opařené a dalo nám hodně práce zlomit poraženeckou náladu a nastavit chuť za výhrou. V zápase se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Opavští si šli za svým a po krásném odpalu Jindřišky Mateřankové získali hned 4 body a posléze vedení na svou stranu. Soupeř se však nenechal zahanbit a náskok dorovnal. Rozhodující okamžik přisel v předposlední směně, kdy na dva auty Tomáš Hübsch odpálil razantně do zadního pole a zvládl oběhnout všechny 4 mety a zaznamenali jsme tak 4 body. Před dohrávkou zápasu jsme vedli o 5 bodů a s napětím jsme šli do poslední obrany. Soupeřovi vyšla dobře pálka, šli mu jeho nejsilnější pálkaři a postupně stahovali až na stav 11:14. Naštěstí na závěr mu došel dech, soupeřův nadhazující trenér v kombinaci se slabšími hráči soupisky zařídil dva auty a po krásném zákroku v pádu Daniela Večerka a následném příhozu na první metu se opavským podařilo výhru uhájit a zvítězit 14:11. Zápas byl velmi vyhrocený i mezi trenéry a fanoušky jednotlivých týmů. Oba dva týmy byly na podobné úrovni a oba chtěly vyhrát, rozhodčí byli váhaví a dávali tak prostor k mnoha impulzivním výměnám na všech frontách.

Atmosféru turnaje navíc podtrhovala všude přítomná televize, která v průběhu zápasů natáčela na hřišti a zvala si hráče k rozhovorům. Lehce to vypadá v televizních novinách, ale když je vám devět a jste před kamerou celostátní České televize poprvé, tak je to opravdu intenzivní zážitek.

fotogalerie ze Stříbrného supercupu

Jeli jsme na turnaj s malou dušičkou a jsem moc rád, že se nám podařilo urvat to jedno vítězství. Zatím nemáme zkušenosti na to, abychom byli schopni úspěšně pálit na živý nadhoz a obával jsem se, že celý turnaj proběhne v podobném rytmu jako sobota. Moc se mi líbilo, jak se přes noc hráči vyrovnali s vyššími nároky a v neděli zabojovali o úspěch. Bylo moc fajn, že ač se turnaj odehrával mimo Opavu, tak s námi jelo početné publikum a mohutně povzbuzovalo. Rozhodli jsme se na počátku sezony, že se chceme zaměřit na rozvoj pohybových dovedností a všeobecný atletický rozvoj, a že to nejsme ochotni vyměnit za krátkodobý zisk, plynoucí z procvičování basebalových drilů. Myslím, že se nám to daří, výsledky v individuálních soutěžích ukazují, že ač máme mladší děti, tak jsme schopni konkurence, a to jedno vítězství v turnaji vyšší kategorie je něco navíc, ač je to pro nás obrovským úspěchem. Získali jsme dokonce individuální cenu, když byla na závěr turnaje Jindřiška Mateřanková vyhlášena 3. nejlepší pálkařkou v počtu stažených bodů v tvrdé konkurenci desetiletých kluků z klubu s extraligovou příslušnosti.

fotogalerie ze Stříbrného supercupu

Baseball a softbal jsou považovány za herní formu atletiky, házíte, odpalujete, sprintujete, chytáte, to vše v kontextu různých možností hry v obraně i útoku. Díky různorodosti nároků na jednotlivé herní pozice se uplatní všechny somatotypy. Siloví hráči, odpalující dlouhé odpaly i štírci, kteří vynikají rychlostí. Tyto v Česku menší sporty umožňují rychlý výkonnostní růst a možnost se zapojit do národních reprezentací, či zisk stipendií na univerzitách v USA. Jedná se o velmi přátelské, nekomerční a nekorupční prostředí. Pro zájemce o baseball (olympijský sport muži) a softbal (olympijský sport ženy) sdělujeme, ze informace o spolku SK HIT Opava jsou k dispozici na www.hitopava.cz. Tréninky jsou v pondělí a ve středu ve sportovním areálu Hliník na Staré silnici v Opavě od 17:00 do 19:00. Přijďte si vyzkoušet sport pro všechny děti, které mají chuť se bavit pohybem. Rodiče jsou rovněž vítáni, aktivně je zapojujeme do tréninku.

Opavu reprezentovali tito hráči: Alexandr Hanáček; Tomáš Hűbsch; Marek Hűbsch; Jindřiška Mateřanková; Anna Mateřanková; Vojta Pasrbek; Oliver Surovka; Daniel Večerek; Tadeáš Rádek; Bartoloměj Valtr; Nela Surovková pod vedením trenérského kvarteta ve složeni: Vít Kaplan, Zdeněk Mateřanka, Radek Večerek a Tomáš Valtr.

 

Reportáž z turnaje - TV POLAR

 

- Fotogalerie


- stříbrný SuperCup - Frýdek-Místek - sobota

- stříbrný SuperCup - Frýdek-Místek - neděle